Prkénko na krájení SAMARA SA013

Prkénko na krájení SAMARA SA013

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Kuchyňské krájecí prkénko s výrazným vzorem

3847,80 Kč s DPH

Dostupnost: Na dotaz

Výrobce: Jindřich Bursík

Samara je luxusní kuchyňské krájecí a servírovací přkénko, které je ručně vyrobené ze směsi těch nejkvalitnějších dřevin (Javor, Buk, Mahagon).

Výroba prkénka tkví ve speciálním postupu několikrát opakovaného řezání, lepení a broušení. Po závěrečném obroušení se výrobek napouští směsí vyrobenou podle našeho rodinného receptu, která je ve speciálním poměru včelího vosku od našich domácích včel a rostlinných olejů. Díky této směsi je prkénko krásně lesklé a nenasakuje pachy z potravin, které se na prkénku zpracovávají. Tato směs je schválena pro styk s potravinami.

  • Materiál: Javor, Dub, Mahagon
  • Rozměry (d x š x v): 425 x 310 x 40 mm
  • Hmotnost: 3907g


Dub je dřevina ušlechtilého vzhledu, král mezi materiály. Materiál dlouhé životnosti, vyšší hustoty a tím pevnosti a odolnosti, obsahující třísloviny. Má úzkou světle šedou běl, jádro šedohnědé, monotónně vybarvené. Letokruhy jsou dobře znatelné – mají cévy (póry) kruhovitě uspořádané. Cévy tvoří na podélných řezech dobře viditelné rýhy, dlouhé až několik desítek milimetrů. Velmi výrazné jsou zejména dřeňové paprsky na radiálním řezu, kde vytvářejí lesklé plošky zvané zrcadélka.

Javor se anatomickou stavbou velmi podobá buku. Má přibližně stejnou hmotnost, stejnoměrnou hustotu, shodnou tloušťku buněčných stěn, výskyt četných dřeňových paprsků. Dřevo javoru však je podstatně světlejší, dřevo javoru mléčného je žlutobílé, babyky mírně narůžovělé. Javor nemá barevně odlišené jádro, někdy se u starších kmenů vyskytuje v blízkosti dřeně tmavohnědě až černě zbarvený válec, tzv. rozšířená dřeň. Dřevo javoru pracuje méně než bukové.

Mahagon je jednou z nejvzácnějších tropických dřevin. Jeho dřevo se vyznačuje neobvyklou kresbou a vysokou tvrdostí. Je velmi těžké. Čerstvé dřevo má žlutočervenou barvu, později hnědou, až do černa. Mahagon roste ve volné přírodě například v Amazonii, západní Indii, na Bahamách, na Kubě, na Jamajce, na Hispaniole a na Jiždí Floridě.

Nový komentář

* (Povinné)

Alternativní produkty

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info