O mě

28
Únor
2019

Připravujeme novinku v našem sortimentu

Přidáno: 28. 2. 2019 14:00:00 Počet shlédnutí: 905

Připravujeme novinku v našem sortimentu

Čtěte více... Komentáře: 0

Po miliony let je lidský druh pevně spjatý se stromy. Náš lidský rod se kolem tohoto – ze všech pokladů planety nejfamóznějšího – kořenil i větvil. Bylo taky proč; stromy nám poskytují obživu, příbytek i oheň. A protože o nás odjakživa bezděčně pečují, naučili jsme se i my pečovat o ně.

Od dřevin – zázraků přírody – se sám celý život učím a učit budu. Když jsem jako pětiletý v dědečkově dílně poprvé vzal do ruky dlátko, celá rodina věděla, co ze mě vyroste. Již na truhlářské škole mě stále fascinovalo, jak se z těžké klády exotického dřeva dá vykouzlit něco hřejivého a jemného. Naučil jsem se krotit jeho sílu těžkou technikou i precizními nástroji a trpělivostí zvelebit jeho krásu. Krásu a užitek, které dokáží přetrvat staletí!

V dnešní době technologií, betonu a skla nás sladká vůně dřeva stále oslovuje. Tak, jako ti před námi, co ze stromů slezli, potřebujeme se i my dnes a denně dotýkat dřeva a číst jeho kresbu. Prastará vazba se nemění.

Proto je mou snahou trochu toho řemesla přinést do domovů jiných lidí. Své designové kousky navrhuji jen z barevné škály, kterou mi vzácné dřevo samo nabízí. Každý kousek pochází od A do Z z mé dílny. Všechny jsou certifikovány pro přípravu potravin. Finální lesk jim dává směs vosku a olejů podle našeho rodinného receptu.

Chci, aby vám přinesly užitek i radost!

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info